Tallinnas toimuvad iluuisutamise Euroopa meistrivõistlused algasid juba esmaspäeval, 10. jaanuaril treeningutega. Euroopa meistrivõistlustele on tulnud võistlema iluuisutajaid 38 maalt. Tallinna ilusas uues Tondiraba jäähallis on kõik suurepäraselt valmis võistluste ootel. Tänavused Euroopa meistrivõistlused on ka eriti tähtsad, sest toimuvad vahetult enne Pekingi taliolümpiamänge veebruaris. Siin saab veel teha viimased sõidud enne olümpiat ja oma võistlusvormi kontrollida. Tallinna võistlustel on ranged kontrollimeetmed: lisaks vaktsineerimistõendile tuleb näidata veel 72 tunni eest tehtud PCR testi, samuti tehakse igal päeval areenil uus kiirtest. Sellega õnnestus aga vältida nn “mulli” loomist, nagu see oli veel aasta tagasi iluuisutamise maailmameistrivõistlustel Stockholmis, kus võistlus toimus ilma publikuta.

Eestit esindavad Euroopa meistrivõistlustel naisüksiksõitjad Eva-Lotta Kiibus, kelle treener on Anna Levandi ning uus lootustandev nimi Niina Petrõkina, kelle treeneriks on Svetlana Varnavskaja. Meesüksiksõidus on Eestit esindamas Arlet Levandi, keda treenib samuti Anna Levandi, tema ema, ning jäätantsupaar Solene Mazingue – Marko Jevgeni Gaidajenko, nende treenerid on Aleksei Sitnikov ja Julia Zlobina, samuti konsulteerivad nad Venemaa kuulsate treenerite Aleksander Žulini ja Pjotr Durnevi juures.

Kahjuks on võistlustelt praeguseks eemale jäänud erinevatel põhjustel mitmed sportlased: prantslaste mitmekordsed maailma ja euroopa meistrid jäätantsus Gabriella Papadakis – Guillaume Cizeron, vigastuse tõttu Vene meesuisutajate tippnimi Mihhail Koljada, itaallaste üks parimaid meesüksiksõitjaid Matteo Rizzo ja nimekas paarissõidupaar Nicole Della Monica – Matteo Guarise, Soome uisutaja Emmi Peltonen ja veel mõned sportlased erinevatelt maadelt.

Esimesel treeningupäeval esmaspäeval ei olnud veel mitmed tipp-võistlejad harjutama tulnud. Treenimas ei olnud ka Venemaa koondist, kes pretendeerivad medalitele igal neljal võistlusalal. Potentsiaalsetest liidritest olid jääl Prantsuse üksiksõitja Kevin Aymoz, kes võib pretendeerida medalile ning lõunanaabrite lätlaste loominguline ja põnev sportlane Deniss Vassiljevs, keda treenib Šveitsi kuulus uisutaja Stéphane Lambiel, kes 2010. aastal, kui Tallinnas toimusid esimest korda Euroopa meistrivõistlused, pälvis siin hõbemedali. Eesti sportlastest harjutasid jääl Arlet Levandi ning jäätantsupaar Solene Mazingue – Marko Jevgeni Gaidajenko, samuti sportlased Prantsusmaalt, Šveitsist, Saksamaalt, Ukrainast, Lätist, Leedust, Valgevenest, Tšehhist.

Ia Remmel

Eelmine postitusEesti Lipu Selts kinkis Pekingi olümpiakoondisele komplekti Eesti lippe
Järgmine postitusEsimene võistluspäev iluuisutamise Euroopa meistrivõistlustel

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.