U18 Balti meistrivõistlused võitis Eesti koondis

0
33

Laupäeval, 15. juulil Leedus toimunud U18 vanuseklassi Balti võistkondlikud meistrivõistlused võitis Eesti koondis. Võistluste käigus püstitati kolm uut Eesti noorterekordit.

Eesti koondis tuli võitjaks 293,5 punktiga. Teise koha sai Leedu 259,5 punktiga ning kolmas oli Läti 236 punktiga.

Tüdrukute 100 m jooksus krooniti Balti meistriks Miia Ott, kes parandas enda nimele kuulunud U18 ja U20 vanuseklassi Eesti rekordit kolme sajandikuga. Uued rekordnumbrid on 11.58. Oma teise kuldmedali sai Ott kaela 200 m jooksus, mille ta läbis ajaga 24.32.

Tristan Konso tuli Balti meistriks 110 m tõkkejooksus püstitades uue U18 vanuseklassi Eesti rekordi ajaga 13.75. Ka varasem rekord kuulus tema enda nimele ning selle ületas ta kahe sajandikuga.

4×400 m segateatejooksu võitis Eesti teatenelik ajaga 3:32.62, mis tähistab uut U18, U20 ja U23 vanuseklassi Eesti rekordit. Võistkond jooksis koosseisus Holger Himuškin, Hedi Andre, Savva Novikov ja Viola Hambidge. Eelmine rekord 3:33.37 oli püstitatud eelmisel aastal samal võistlusel.

Viola Hambidge krooniti lausa kolmekordseks Balti meistriks. Lisaks segateatele võitis ta kuldmedalid ka kaugushüppes tulemusega 5.91 ja 800 m jooksus ajaga 2:17.91.

Benjamin Rannik sai kuldmedalid kaela vasaraheites tulemusega 54.50 ja kuulitõukes tulemusega 18.15.