Kaia Kanepi tervitas uue aasta saabumist võidukalt

0
47

Eesti aja järgi uue aasta esimese päeva varastel hommikutundidel kella 5 paiku Adelaide’i WTA 500 turniiri alustanud Kaia Kanepi võitis esimeses ringis Aliaksandra Sasnovitši 4:6, 6:1, 6:4.

Edetabelikohad (Sasnovitš 30., Kanepi 32.) eeldasid tasavägist mängu ja eks see suures plaanis nii oligi, ehkki teise seti võitis Kaia kindlalt. Mõlemad hoidsid servi üsna hästi, Kaia kaotas vaid kaks ja vastane neli oma pallingugeimi.

Esimeses setis otsustas vaid üks murre, mille Sasnovitš tegi seisul 3:3. Ta läks 30:0 ette ja realiseeris teise murdepalli seisul 40:30. Kaial ei olnudki avasetis murdepalli. Kuid teise seti teises geimis sai Kaia murde kätte, ehkki vastane juhtis pallingul 30:0. Teine murre seisul 4:1 oli pigem vormistamise küsimus, sest nüüd omakorda ei olnud Sasnovitšil ühtki murdepalli ja Kaia loovutas nelja servigeimiga vaid neli punkti. Otsustav sett oli ainus, kus murded õnnestusid mõlemal ning Sasnovitš vastas kohe Kaia murdele seisuks 2:2. Kuid otsustava murde tegi Kaia seitsmendas geimis. Sasnovitš jäi servil taha 0:30, kuid pääses 40:30 ette ja valgevenelannal oli kolm geimpalli, kuni Kaia sai esimese murdepalli ja kohe realiseeris. Üldse kasutas eestlanna selles mängus murdepalle suurepäraselt, ta võitis neid 5st 4 ja vastane 5st 2.

Kaia servi statistika oli väga hea, eriti enda kohta, sest reeglina ta mõne topeltvea ikka teeb ja esimest servi saab sisse 55-60% ringis. Aga täna varahommikul ei teinud ta kuue ässa kõrval ühtki topeltviga ja lõi esimest servi sisse 66%, võites neist punktidest 76% (Sasnovitš 62%).

Praegu veel esmaspäevast ajakava avaldatud pole, aga Kaia ei mängi kindlasti enne teisipäeva, sest tal on vastanegi selgumata – selleks on kas Jekaterina Aleksandrova või Marketa Vondroušova (Tšehhi). Küll on aga võimalik, et Anett Kontaveit (6) alustab homme. Kuid sellest teatame ajakava koostamise järel.